Home Sport
E trishtueshme/ Sporti i sprintit zgjohet sot pa kampionin historik (FOTO)
Usain Bolt, sprinteri më i madh në histori,i jep fund karrierës së tij fantastike pas finales 4x100m.

"Unë nuk isha i sigurt nëse kisha fituar apo jo, i dhashë të gjitha, por unë mund të shihja Christian Coleman nga cep të syrit tim", tha Mitchell-Blake. "Ndjenja e euforisë ishte nga pafundësia. Ne e thyem rekordin britanik." Rekordi i Britanisë së Madhe në 4x100 u vendos në Lojërat Olimpike të 1912 dhe 2004. 60,000 të pranishëm në stadium që kishin ardhur për ti dhuruar lamtumirën e sportistit më të mirë, përpara se të shkruhej një kapitull i ri, përcjell Albeu.com.

Sot Bolt nuk është më pjesë e këtijë sporti. Ai është padyshim njëriu dhe ikona e këti sporti. Të gjithë rivalët e tij e pranuan gjatë gjithë kohës se ai është padyshim më i mirë se ata. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Formacioni i javës në Premier League (FOTO LAJM)
Raiola kundër Mirabellit: Përdor Donnarumman që të më sulmoj mua
Talenti i Dortmundit lojtari i vitit 2017 në Amerikë (FOTO LAJM)
FA i kërkon shpjegim Mourinhos për deklarata thumbuese para derbit
Lazio e Strakoshës kualifikohet në çerek-finale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media