Home Sport
Pique e kthen postimin "Ai qëndron" nga dështim në "profeci"
Gerard Pique thotë se ishte plotësisht i vetëdijshëm se Neymar do të largohej nga Barcelona kur ai postoi në Tëiter se braziliani do të qëndronte në Camp Nou.

Neymar kaloi tek PSG më 3 gusht, 11 ditë pasi Pique kishte postuar një foto me titulli "ai po qëndron".

Duke folur në një konferencë për shtyp, ai tha: "Në dasmën e Lionel Messit në fund të qershorit, kisha një dyshim se ai do të largohej. Në para sezon, përsëri, ai tha se do të largohej. Kur e shkruajta "ai po qëndron", e dija 100% se po largohej, përcjell Albeu.com.

"Unë e di se ai ka arsyet e tij, ata mund të jenë financiare, ose deshiron të jetë lojtari më i mirë në botë, ai nuk duhet të gjykohet, ai është një lojtar i guximshëm, ai luajti jashtëzakonisht mirë për ne. Ai nuk më ka zhgënjyer, dhe nuk më vjen keq që dështova në postimin" ai po qëndron. Gjithçka ka një arsye, dhe kam dashur të përdor mediat sociale, sepse ky është një instrument që unë kam. Doja të ndihmoja klubin dhe të paktën u përpoqa, edhe pse e dija se ai e kishte marrë vendimin e tij." përfundoi qendërmbrojtësi spanjoll. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Formacioni i javës në Premier League (FOTO LAJM)
Raiola kundër Mirabellit: Përdor Donnarumman që të më sulmoj mua
Talenti i Dortmundit lojtari i vitit 2017 në Amerikë (FOTO LAJM)
FA i kërkon shpjegim Mourinhos për deklarata thumbuese para derbit
Lazio e Strakoshës kualifikohet në çerek-finale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media