Home Sport
El Clasico e sotme është një natë speciale për Cristiano Ronaldo, thellohen rekordet
Në finalen e parë të Super Kupës Cristiano Ronaldo do të bëjë paraqitjen e tij të 374 me Real Madridin, duke barazuar me legjendën Alfredo di Stefano. Portugezi vazhdon të bëjë histori, edhe pse ka pasur dyshime gjatë verën kur lojtari i komunikoi miqtë dhe familjen e tij më të afërt se ai nuk ishte i qetë në Spanjë për shkak të problemeve që ai kishte me sistemin e drejtësisë dhe po planifikonte të largohej nga klubi.

Së paku tani njeriu i yllit të Madridit do të qëndrojë në klub për një vit tjetër. 365 ditë për të zmadhuar emrin e tij në librat e historisë në klubin me më shumë histori. Ai ka qenë prej kohësh golashënuesi më i mirë i Realit, duke kaluar Raul në 2015, duke luajtur vetëm 203 ndeshje. Para fillimit të El Clasicos, Ronaldo ka 407 gola, duke numëruar mbi Raul 84 gola dhe Di Stefano, i treti në listë, me 100. Në nivel kolektiv, Real Madridi i viteve 60, i udhëhequr nga Di Stefano vazhdon Të jetë Los Blancosi më i mirë në histori. Në 13 sezonet e luajtura nga Real fitoi gjithsej 17 tituj, duke përfshirë tetë La Liga dhe pesë kupa evropiane, të cilat u arritën në mënyrë rresht, përcjell Albeu.com.

Ata ishin më të mirët në Evropë dhe në botë. Diçka e ngjashme po ndodh me Madridin e Ronaldos dhe në nëntë sezone, ai ka fituar 13 tituj, shumica e tyre në pesë vitet e fundit. Qëllimet e tij kanë qenë një pjesë e madhe e të gjitha këtyre sukseseve, veçanërisht në Evropë, ku ai ka qenë golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve për pesë sezone dhe golashënuesi më i mirë në historinë e garave me 106 gola, 90 si një lojtar i Real Madridit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Shaqirit i bëjnë "gropën" te Liverpool, lihet jashtë (VIDEO)
Talljet në rrjet u bënë virale për Neymar por ja reagimi i tij (VIDEO)
Blerja 15 milionshe e Realit dështon në “Santiago Bernabeu” (VIDEO)
Modelja seksi tradhton Juventus (FOTO LAJM)
Këta janë "mbretërit" e instagramit, ja ku renditet CR7 (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media