Home Sport
Wenger i mërzitur me Joachim Low pas dëmtimit të Mustafit
Lëndimi i Shkodran Mustafit gjatë kohës që ai u grumbullua me kombëtaren gjermane ka bërë që Arsene Wenger të pyesë pse mbrojtësi luajti në formacionin e parë.

Trajneri i Gunners ka goditur vendimin e menaxherit të Gjermanisë Joachim Low për të luajtur mbrojtësin në një lojë kualifikuese të pavlefshme të Kupës së Botës - pasi Gjermania tashmë e kishte siguruar vendin e tyre në turneun e verës së ardhshme në Rusi dhe nuk kishte nevojë të kishte rrezikuar mbrojtësin, shkruan Albeu.com.

Ndërsa Mustafi tani pritet të mungojë gjashtë javë pas lëndimit,dhe Wenger ka shprehur pakënaqësinë e tij në përfshirjen e Mustafit dhe tani përballet me një krizë problemesh ku të gjithë mbrojtësit janë dëmtuar, edhe ku Laurent Koscielny është gjithashtu i dyshimtë.

25-vjeçari, duke luajtur në fitoren 5-1 të Gjermanisë gjatë Azerbajxhanit në Kaiserslautern këtë javë, pësoi një dëmtim në muskul të kofshës.

"Është gjithmonë e vështirë të parashikohet situata, sepse lojtari që më së paku pritet të humbas gjatë pushimit ishte Mustafi," tha Wenger në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

"Para së gjithash, nuk isha i sigurtë se do të luante. Së dyti, Gjermania tashmë ishte kualifikuar kështu që unë nuk e prisja që ai të ishte i dëmtuar pasi ndeshja do të ishin më pak intensive. Ai nuk luajti në ndeshjen e parë dhe e humbëm atë në ndeshjen e dytë kundër Azerbajxhanit në shtëpi. Ne duhet ta përballojmë atë tani. "


Shkodran Mustafi ka një saktësi mesatare prej 88% në Premier League këtë sezon. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Azpilicueta: Iniesta nuk është i mirëpritur në Stamford Bridge
Ronaldo kërkon nga Real Madridi që të blej sulmuesin Harry Kane
Vllaznia fiton bindshëm ndaj Teutës, dhe e zhyt në fundin e renditjes (VIDEO)
Kukësi përmbys Partizanin për katër minuta (VIDEO)
Futbollisti sulmon me grushta djaloshin që mblidhte topa mbrapa portës (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media