Home Sport
Danimarka poshtëron Irlandën në shtëpi, dhe kualifikohet në Rusi
Danimarka ka shkatërruar me rezultatin e përgjithshëm 1-5 skuadrën e Irandës e luajtur në "Aviva Stadium", ndeshje kjo e vlefshme pë Kupën e Botës "Rusi 2018"

Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, pas fitores së merituar prej 1:5 ndaj Irlandës.

Danezët fillimisht ishin në disavantazh me golin e Duffy, por mysafirët u kundërpërgjigjen fillimisht me Christensen, tre gola të tjerë të Christian Eriksen dhe Bendtner nga penalltia.

Pas kësaj fitoreje Danimarka shkon në Kupën e Botës me rezultat të përgjithshëm 1:5, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar barazim 0-0. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Bommel: Interi e kishte mendjen te Barcelona
Neymar me shokë mposhtin bindshëm Cervena Zvezdën (VIDEO)
Barazon me Barcelonën, Tottenham kualifikohet në 1/8 e Championsit (VIDEO)
Heroi Salah, Liverpooli mposht Napolin dhe kualifikohet në fazën tjetër të Championsit (VIDEO)
Barazon me PSV, Interi i Spallettit skualifikohet nga Champions League (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media