Home Sport
Ronaldo përsëri fitues kundër Messit (FOTO LAJM)
Cristiano Ronaldo edhe një herë tjetër këtë vit e ka mposhtur Leo Messin, pasi është përzgjedhur si futbollisti më i mirë për vitin 2017 nga Goal.com

Portali anglez, Goal.com ka përzgjedhur 50 futbollistët më të mirë për vitin 2017, ku fitues ishte Cristiano Ronaldo.

I dyti ishte Gianluigi Buffon, i treti Luca Modric, ndërsa i katërti u rëndit Leo Messi i Barcelonës.

Pikërisht kjo ngjarje është shfrytëzuar edhe për karikaturë të ditës, ku Ronaldo shihet edhe një herë tjetër para argjentinasit, të cilin e mposhti në garë për lojtarin më të mirë në Evropë, në Botë nga FIFA dhe është kandidati kryesor edhe për Topin e Artë, të pestin në karrierë. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Morata drejt largimit nga Chelsea, Milan interesohet për spanjollin
Dy mjekë nën hetim për vdekjen e Astorit
Ky është arbitri i cili do të vendos drejtësi në ndeshjen Barcelona - Tottenham
Messi: Ne kemi nevojë për Dembelen
Barcelona gjen zëvendësuesin e Suarezit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media