Home Sport
Arsenal kryeson garën për Goretzkan
Leon Goretzka është ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë.

Kontrata e reprezentuesit të Gjermanisë do të skadojë në qershor të vitit 2018 dhe që nga janari ai mund t’i bashkohet ndonjë skuadre si futbollist i lirë.

Mediat angleze kanë raportuar se Arsenali është favoriti kryesor për transferimin e gjermanit në ‘Emirates’.

‘Topçinjtë’ si duket kanë fituar garën para Barcelonës, Real Madridit, Manchester Cityt, Juventusit e Bayern Munichut për Goretzkan.

Schalke pritet të fitojë 12 milionë euro nga shitja e Goretzkas në janar pasi lojtari assesi nuk ka pranuar rinovimin. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Albian Ajeti: Kurrë nuk kamë marrë ndonjë ftesë nga Shqipëria
UEFA zbulon datën hapëse të "Euro 2020"
Rivaldo: Salah duhet të shkoj në Barcelonë dhe jo në Real Madrid
Pas ndarje, Erjona Sulejmani shihet në shoqërinë e ish-banorit të BB (FOTO LAJM)
Ronaldinho do të martohet me dy gra

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media