Home Sport
Fassone: Komisioni i Fair Play ka bërë kërkesa që objektivisht janë të pamundura
Administratori i deleguar i Milanit, Marco Fassone e ka pranuar se kërkesat e UEFA-s janë të pamundura

Marco Fassone thotë se mediat po ia bëjnë gati gropën Milanit edhe pse UEFA ende nuk e ka marrë ndonjë vendim, shkruan Albeu.com.

“Mëngjesi i sotëm ka nisur me zemërim të skajshëm, teksa lexon titujt e gazetave që duket se duan të na bëjnë funeralin përpara kohe. Duket sikur vendimi është marrë. Kam shumë respekt për institucionin e UEFA-s, ndaj shpresoj të mos jetë kështu”, tha fillimisht Fassone.

“Shpresoj gjithashtu që ata të marrin një vendim neutral, të pandikuar. Komisioni i ‘Fair Play’-t ka bërë kërkesa që objektivisht janë të pamundura, jo vetëm për Milanin. Dorëzuam dokumentet dhe shpresonim të arrinim një marrëveshje vullnetare, por do të respektojmë vendimin e tyre. Ky do të ishte një akord që do të shmangte sanksionet në një periudhë afatshkurtër. Nuk jemi optimistë, por presim me padurim shpalljen e vendimit”, tha Fassone në fund. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Benzema buzë greminës, akuzohet për pengmarrje
tyson333
Khabib kërcënon Mayweatherin, stërvitet me Tyson
klopp00
Klopp i hakërrehet UEFA-s
E ardhmja e Asensios në dilemë, Reali gati ta largojë
Gati për ndeshjen me Mayweatherin, Khabib bën lëvizjen drastike

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media