Home Sport
STATISTIKË / Kane thyen rekordin e Sheringham (FOTO LAJM)
Tottenham Hotspur fitoi sot ndaj Evertonit me shifrat e thella 4-0 në "Wembley Stadium".

Një ndër faktorët për këtë sukses është sulmuesi anglez, Harry Kane që realizoi dy gola sot për Spursat.

Ai ka thyer rekordin e Teddy Sheringhamit që kishte shënuar 87 gola, ndërsa ai ka arritur në kuotën e 88-të golave dhe është vetëm 24-vjeç.

Për shërbimet e tij ka shprehur interes klubi madrilen, Real Madrid që po has shumë vështirësi në fazën e sulmit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Real Madrid i rezervon Hazardit fanellën me numrin 7 (FOTO LAJM)
Aurelio De Laurentiis flet për rikthimin e Cavanit dhe për transferimin e Vidal
Manchester City kryeson garën për shërbimet e Miralem Pjanic
Leroy Sane zbardh biseden me trajnerin Low që e la jashtë listës së Botërorit
Lëndohet keq, Kamer Qaka nxirret në krahë nga fusha e lojës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media