Home Sport
Rusia ia beson një maceje të shurdhër parashikimin e ndeshjeve të Botërorit
Një mace të shurdhër shikohet si parashikuese e fitueseve gjatë Botërorit, që do të zhvillohet këtë verë në Rusi.

Duke parë famën që fitoi Oktapodi Paul, i cili gjatë Botërorit të 2010-ës arriti të parashikonte saktë një numër të konsiderueshëm ndeshjesh, mendoi të vazhdonte këtë traditë, por kësaj radhe duke ndryshuar parashikuesin,nga oktapod në mace.

Maqja quhet Achilles, dhe do t’i parashikojë fituesit duke zgjedhur një nga dy enët me ushqim. Por a do e qëllojë Achillesa? Sigurisht, si gjithmonë jo! Fati ndoshta dhe do ta nxjerrë ndojëherë por këto eksperimente mbeten vetëm zbavitëse dhe asgjë pertej saj. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Boksieri shqiptar Uldedaj fiton titullin botëror WBO dhe shpërthen në lot
Tragjedi në Gjermani, kapitenit të Stuttgartit i vdes babai në stadium
Shikoni disa nga fotot e avionit luksoz të Lionel Messit (FOTO LAJM)
Moderatorja "kap mat" Lorik Canën në dhomat e zhveshjes
Ronaldo i jep fitoren Juventusit në derbi kundër Torinos (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media