Home Sport
Icardi mendon vetëm për shiritin e kapitenit që ka në krah
Mauro Icardi në një intervistë për Topolinon, në ditëlindjen e 100 të Nerazzurrëveka thënë se prezantimi i klubit dhe i fansave është gjëja e vetme që mendon prej se është kapiten i Interit.

“Në moshën time nuk është diçka normale, por kjo është në karakterin tim, jam i hapur për sfida”.

“Ta marrësh shiritin e Javier Zanettit është krenari për një lojtar. Jam krenar që e përfaqësoj këtë klub dhe tifozët. Mundohem ta bëjë më të mirën”.

“Dashuria është esenca e këtij klubi, ne të gjithë e duam njëri-tjetrin në mënyrën se si bën një familje. Ne punojmë së bashku për të mirën e të gjithëve, ky është Inter”.

“Nuk është kudo kështu”.

“Çfarë do t’i jepja Interit për ditëlindje? Shpresoj shumë gola dhe trofe, për të sjellë gëzim dhe kënaqësi”.

Icardi u pyet gjithashtu se si ndihet që luan në San Siro.

“Është e jashtëzakonshme, të gjithë këta njerëz duke bërtitur ‘Inter’ dhe emrin tënd! Unë jam shumë me fat që mund ta përjetoj këtë emocion”.

Së fundi, sulmuesi u pyet për lojtarin më të mirë të Interit dhe më të mirin në historinë të futbollit.

“Javier Zanetti. Dhe Lionel Messi. Argjentinasit si unë”, ka thënë ai. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Guardiola: Muric është i jashtëzakonshëm
PSG mposht Orleansin dhe vazhdon rrugëtimin në Kupën e Ligës (VIDEIO)
FIFA revolucion në futboll, këto janë rregullat e reja që priten të aplikohen
Heroi Muric, City kualifikohet në gjysmëfinale të Caraba Cup (VIDEO)
Milani ngec në transfertë, barazon pa gola ndaj Bolognas (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media