Home Sport
Milani shkon drejt Arsenalit me një hall të madh
Milan do të luajë për gjithçka kundër Arsenalit ditën e nesërme për ndeshjen kthyese të Europa Leagues. Por problemi i tyre i vetëm nuk është vetëm disavantazhi prej dy golash në shtëpi, por dhe mungesa e disa lojtarëve ku bie në sy fakti se ata nuk do të kenë një mbrojtës të djathë për nesër.

“[Ignazio] Abate ka një lëndim të lehtë, por që nuk do të rrezikohet deh do të pritet”.

“Për tani nuk dihet se kur do të kthehet, por kthimi nuk do të zgjatë shumë”.

“[Davide] Calabria, në anën tjetër po vuan një një tërheqje. Ai do të qëndrojë në Milanello për ta vazhduar tretmanin”, ka thënë mjeku i klubit Gianluca Melegati..

Andrea Conti nuk është gati që të rikthehet nga minuta e parë, ndërsa venin në fushë do ta zë Fabio Borini.

Skuadra e Milanit e cila do të udhëtojë për në Londër është: A Donnarumma, Donnarumma, Storari; Bonucci, Musacchio, Rodriguez, Romagnoli, Zapata; Biglia, Bonaventura, Calhanoglu, Kessie, Locatelli, Montolivo; Borini, Cutrone, Kalinic, Andre Silva, Suso./albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Futbollisti më i bukur i Botërorit (FOTO LAJM)
Të gjithë po festonin super golin e Ronaldos, vetëm ai jo: Sekreti u zbulua më vonë (VIDEO)
Lerëni Ozilin në stol, legjenda e Gjermanisë bën kërkesën e bujshme
Gol me kokë, zhbllokohen sërish shifrat në Kolumbi-Japoni (VIDEO)
Kolumbia është me 10 lojtarë, por Japoninë e pret ferri në pjesën e dytë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media