Home Sport
Laçi nuk pyet për pengesa, kalon lehtë Lushnjen
Laçi nuk pyet për rival dhe vazhdon serinë e rezultateve pozitive, teksa mposhti Lushnjën me rezultatin 1-3.

Në minutën e 26′ Brunild Pepa kalon në avantazh Lushnjën. Pas krosimit të Branicës, sulmuesi lushnjar, i shkëputur nga mbrojtësit ka gjuajtur me kokë, duke tundur rrjetën.

Por festa e vensave zgjati pas pasi Laçi pas vetëm 6 minutash lojë bazrazon, teksa në minutën e 32′ pas një aksioni të bukur të skuadrës së Laçit, sulmuesi beratas Myrto Uzuni, shumë pranë vijës fatale, ka shtyrë topin drejt rrjetës me kokë, duke barazuar shifrat. Barazim që mbylli dhe pjesën e parë.

Dhe në minutën e 58" Laçi përmbys rezultatin 1-2. Pas një goditje dënimi të skuadrës kurbinasve, Uzuni përfitoi nga një grushtim i shkurtër i Spahos për të dërguar topin në rrjetë.

Lushnja kapitoulloi në minutën e 68, ku pas një topi të Xhixhës në të majtë ka goditur Uzuni, topi është devijuar nga portieri Spaho, më pas ka qenë Qaqi i cili shumë pranë vijës fatale ka goditur fuqishëm, duke tundur rrjetën. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Surprizë e bukur në Serie A, skuadra modeste në vend të dytë
Higuain tregon kush e bindi të transferohet te Milani
Jurgen Klopp ironizon ‘krizën’ e Salah
11 të kuq në karrierë, por 20 agresione s’janë ndëshkuar. Ja “lista e zezë” e CR7-ës
Partizani përshëndet me gol rikthimin e tifozëve në stadium

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media