Home Sport
Tottenham konfirmon se kur do të kthehet Harry Kane nga dëmtimi që mori
Harry Kane ka dëmtuar ligamentet në nyjën e këmbës së djathtë dhe do të mungojë deri në muajin prill, ka njoftuar klubi i Tottenham Hotspur.

Bomberi anglez pësoi një lëndim të tmerrshëm në pjesën e parë në fitoren e Tottenham 4-1 ndaj Bournemouth të dielën dhe u zëvendësua nga argjentinasi, Erik Lamela.

“Vlerësimet e para konfirmojnë se Kane ka dëmtuar ligamentet anësore në nyjën e djathtë”, ka njoftuar Tottenham në Twitter.

“Sulmuesi anglez pësoi këtë lëndim pas një ndërhyrjeje në fitoren tonë 4-1 ndaj Bournemouth të dielën dhe pritet të kthehet në stërvitje me ekipin e parë muajin e ardhshëm”, njofton klubi anglez.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Britanikët: Dy shqiptarë mposhtën rusët dhe serbët që u bashkuan kundër tyre
Festoi me shqiponjë, Shaqiri ka një mesazh edhe për tifozët serb që e fërshëllyen
Pas golit me Serbinë vjen lajmi i madh për të ardhmen e Shaqirit (FOTO LAJM)
Reagon edhe Behrami, ky postim i tiji pritet të ngjallë reagime të forta (FOTO LAJM)
Mediat angleze: Shqiponjat shqiptare mundën Serbinë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media