Home Sport
Lista e lojtarëve që meriton respekt, veteranët që nuk dinë ta braktisin kurrë ekipin e zemrës
Observatori ndërkombëtar i futbollit (CIES) ka publikuar renditjen e veteranëve që nuk kanë ditur kurrë të heqin dorë nga ekipi i tyrei jetës. Në listë ka mjaft legjenda ku gjithsecili është një ikonë për klubin.

Në krye të listës është Gianluigi Buffon, që është te Juventusi që 17 vite.

Lista ka emra si Daniele De Rossi i Romës, Xabi Prieto i Real Sociedad, Lione Messi me Barcelonën, Sergio Ramos me Real Madridin dhe Giorgio Chiellini me Juventusin.
Renditja :

Gianluigi Buffon – Juventus, 17 vite

Sergio Pellissier – Chievo 16.5 vite

Andres Iniesta – Barcelona 16 vite

Roman Weidenfeller – Dortmund, 16 vite

Leon Britton – Sëansea, 15.5 vite

Laurent Pionner – Montpellier, 15.5 vite

Daniele De Rossi – Roma, 15.5 vite

Xabi Prieto – Real Sociedad, 15 vite

David Gracia – Las Palmas, 15 vite

Loic Perrin – St. Etienne, 15 vite

Julian Speroni – Crystal Palace, 14 vite

Lionel Messi – Barcelona, 14 vite

Alexander Meier – Frankfurt, 14 vite

Sergio Ramos – Real Madrid, 13 vite

Giorgio Chiellini – Juventus 13 vite

Francesco Magnanelli – Sassuolo, 13 vite /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Simeone: Njerëzit presin që unë të dështoj, por kjo më motivon të fitoj
Pas titullit të 8 radhazi, shpërthejnë "memet" kundër Juves (FOTO LAJM)
Capello kritikon Interi: Kanë qenë një zhgënjim i madh
Pepe do largohet nga Lille, Bayern favorit për të nënshkruar me bomberin
Bonucci i premton tifozëve Champions-in sezonin tjetër

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media