Home Sport
Emery flet plot bindje: Unë dhe Neymar e kemi vendin këtu
Unai Emery nuk ka dyshime për të ardhmen e PSG-së. Sipas tij spekulimet e fundit që e konsiderojnë thuajse një çështje të mbyllur kalimin e Neymarit në “Bernabeu” këtë verë janë të pavërteta.

“Jam i bindur se do ta shohim Neymarin në Paris edhe sezonin e ardhshëm. Unë mendoj se ai është i lumtur te kjo skuadër, ndryshe nga opinioni që është krijuar. Është normale që skuadra të mëdha europiane të interesohen për një talent si ai, por kjo jo domosdoshmërisht nënkupton largimin e tij. Kam folur personalisht me Neymarin dy apo tri javë më parë. Është duke u rikuperuar mjaft mirë dhe besoj se do të jetë në dispozicion për të zbritur në fushë në fund të sezonit."

Tekniku spanjoll Emery nuk e sheh ende veten jashtë projektit të PSG-së, sidomos pas titullit të fituar në kampionat.

"Sigurisht që titulli i Championsit është shumë i rëndësishëm, por fillimisht duhet të jesh një skuadër e konsoliduar në kampionatin dhe në këtë drejtim mendoj se kemi punuar mirë për ta bërë PSG-në një skuadër që hyn në historinë e futbollit francez. Ndoshta qëndrimi im është diskutueshëm, por unë e shoh ende veten pjesë të projektit të PSG-së." përfundoi tekniku spanjoll. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Nuk mbarojnë problemet për Milanin, ky është i rradhës
Luftëtari u mbyll gojën kritikëve: "Mosmirënjohës"
Ky është fjalimi prekës i Ibrahimoviç për dëmtimin e tij
Lajm i keq pë Barcelonën, i refuzohet një tjetër mesfushor
United bën gafën qesharake, nxjerrë në shitje "Lakakun" (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media