Home Sport
Garey Neville, "avokat mbrojtës" për Jose Mourinho-n
Akuzat dhe kritikat drejt Jose Mourinho kanë qënë të shumta gjatë këtij sezoni.

Ai është akuzuar se ka ndryshuar për keq lojën e Manchester United duke e bërë atë shumë mborjtës dhe krejtësisht ndryshe nga futbolli i dikurshëm që e bënte United.

Megjithëatë, Gary Neville, u është përgjigjur këtyrë akuzave kundrejt Jose Mourinho, duke thënë se kujtimet e së kaluarës janë harruar, sepse Manchester United ka luftuar herë pas here në këtë mënyrë edhe nën drejtimin e Fergusonit.

Ai tha për “Daily Mail” se: “Nën drejtimin e David Moyes, Louis van Gaal dhe Jose Mourinho është sugjeruar se futbolli nuk është shumë i mirë, ndërsa me Sir Alex Ferguson, ndodhte ndryshe. Po ju harroni lojërat e këqija të asaj kohe, fitoret e mundimshme 1-0, apo humbjet e tmerrshme". /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra
Kosova dhe Shqipëria në luftë me Zvicrën për talentin nga Kosova
E fundit: Ja çfarë po ndodh mes Luka Modric dhe Florentino Perez
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin
Arrihet marrëveshja, ja ku do të transferohet Arlind Ajeti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media