Home Sport
E FUNDIT/ Vdes futbollisti i njohur, kampion bote
Ray Wilson, ish-kampion i Kupës së Botës me Kombëtaren e Anglisë, ka ndërruar jetë sot në moshën 83-vjeçare.

Në moshën 32-vjeçare, ai ishte në formacionin startues të Sir Alf Ramsey, i cili mposhti Gjermaninë Perëndimore në finalen e vitit 1966 në "Wembley Stadium".

Pothuajse gjithë karrierën e tij, Wilson e kaloi te klubi i Huddersfield Town, para se t’i bashkohej Everotnit, të cilit i ndihmoi për ta fituar FA Cup më 1966. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra
Kosova dhe Shqipëria në luftë me Zvicrën për talentin nga Kosova
E fundit: Ja çfarë po ndodh mes Luka Modric dhe Florentino Perez
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin
Arrihet marrëveshja, ja ku do të transferohet Arlind Ajeti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media