Home Sport
Zyrtare: Anglia publikon listën e lojtarëve për në Kupën e Botës
Trajneri i Kombëtares së anglisë, Gareth Southgate ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarëve të ftuar në Kupën e Botës.

Tekniku 47-vjeçar nuk ka ftuar Jack Wilshere, Joe Hart dhe Ryan Bertrand, por ka ftuar talentin e ri të Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold.

Lista e plotë e Anglisë për Botërorin "Rusi 2018".

• Portierë: Jordan Pickford, Nick Pope, Jack Butland

• Mbrojtës: Kyle Walker, Kieran Trippier, Trent Alexander-Arnold, Gary Cahill, Danny Rose, John Stones, Harry Maguire, Phil Jones, Ashley Young

• Mesfushorë: Eric Dier, Fabian Delph, Jordan Henderson, Dele Alli, Ruben Loftus-Cheek, Raheem Sterling, Jesse Lingard

• Sulmues: Harry Kane, Jamie Vardy, Marcus Rashford, Danny Welbeck. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra
Kosova dhe Shqipëria në luftë me Zvicrën për talentin nga Kosova
E fundit: Ja çfarë po ndodh mes Luka Modric dhe Florentino Perez
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin
Arrihet marrëveshja, ja ku do të transferohet Arlind Ajeti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media