Home Sport
Maradona me punë të re në Bjellorusi, bëhet president

Legjenda e Argjentinës Diego Maradona së fundmi është angazhuar me një punë të re në Bjellorusi, por jo larg futbollit.

Maradona është zgjedhur si president i klubit elitar bjellorus, Dinamo Brest, dhe pas përfundimit të Kupës së Botës do të nis detyrën e re.


Klubi bjellorus, Dinamo Brest edhe pse një klub elitar aktualisht është në vend të tetë në renditje dhe nuk ka fituar asnjëherë kampionatin por me ardhjen e Maradona-s gjithçka pritet të ndryshojë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra
Kosova dhe Shqipëria në luftë me Zvicrën për talentin nga Kosova
E fundit: Ja çfarë po ndodh mes Luka Modric dhe Florentino Perez
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin
Arrihet marrëveshja, ja ku do të transferohet Arlind Ajeti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media