Home Sport
Zidane tifoz me Marsellen: Shpresoj se mund ta mposhtin Atleticon
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, thotë se do të bëj tifo për Marsellen sot në finalen e Europa Leagues kundër Atletico Madrid.

Francezi u rrit duke mbështetur klubin nga Ligue 1 dhe shpreson se mund të mundë rivalët e tyre në Lyon.

"Unë shpresoj se ata mund të bëjnë diçka të mirë në finale ashtu siç jam dhe gjithmonë kanë qenë përkrahës", tha Zidane në një intervistë të UEFA-s.

"Kur isha i ri unë isha në stadiume e Marseilles, kështu që për këtë arsye i them të gjithëve më të mirën për finalen".

Trajneri i lindur në Marselle foli gjithashtu për rëndësinë e lojës dhe për qytetin e tij.

"Është absolutisht e pabesueshme për qytetin e Marselles dhe gjithashtu për klubin, sigurisht, dhe është e pabesueshme për lojtarët.

"Është një qytet futbolli që ka nevojë të përjetojë këto lloj emocionesh. Duke pasur parasysh atë që kanë bërë në të kaluarën, ata janë një klub i madh dhe ata luajnë në një finale të madhe", përfundoi Zidane. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kukësi-Torpedo/ Penallti për Kukësin, Rexhinaldo nuk fal nga 11 metra
Kosova dhe Shqipëria në luftë me Zvicrën për talentin nga Kosova
E fundit: Ja çfarë po ndodh mes Luka Modric dhe Florentino Perez
Skuadra turke e futbollit gjen zgjidhjen për financat, blen dhi për të mbajtur klubin
Arrihet marrëveshja, ja ku do të transferohet Arlind Ajeti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media