Home Sport
Fernando Torres fiton trofeun e parë me Atletico Madrid
Fernando Torres ka fituar trofeun e parë me klubin e tij të fëmijërisë, Atletico Madrid duke triumfuar në UEFA Europa League.

Spanjolli këtë trofe e kishte fituar edhe me Chelsea në sezonin 2012/13 kundër Benficas.

Sot ai për herë të parë ka fituar një trofe me skuadrën e Atletico Madrid, në akademinë ai doli si lojtar.

Torres ishte pjesë e disa sukseseve me Liverpool, por edhe me Chelsean sa ishte në Angli, por me Atletico Madridin ky është trofeu i tij i parë.

Sot, Atletico Madrid mposhti në finale të UEFA Europa League skuadrën franceze, Marseille me rezultat 3-0. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Panucci menjëherë gjen skuadër të re
Wanda Nara ngre temperaturat me fotot e reja (FOTO LAJM)
Edhe Juventus hynë në garë me United, PSG, dhe Bayern për yllin e Realit
Xhaka dhe Mustafi larg Arsenalit
Arrestohet vëllai i Aguero-s

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media