Home Sport
Antoine Griezmann në historinë e UEFA Europa Leagues (FOTO LAJM)
Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezman ka arritur një rekord unik, të parin, kundër patriotëve të tij të Marseille në finalle të Europa Leagues duke shënuar dy gola.

Goli i tij i parë erdhi pasi Marseille bëri një gabim të madh në mbrojtje të cilin e shfrytëzoi francezi, kurse ai dyfishoi epërsinë pas pushimit të pjesës së parë.

Griezmann tani është lojtari i parë francez që shënon dy gola në finale të Europa Leaguesr.

Me 29 gola në të gjitha garat këtë sezon, Griezmann ka qenë suksesi kryesor për Atleticon këtë sezon dhe arsye se pse ata janë në vendin e dytë në La Liga. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Portieri Italisë dëmtohet nga një shishe uji
Kroacia zhbllokon sfidën përballë Hungarisë (VIDEO)
Challandes tregon se si Kosova mund të mposhtë Bullgarinë
Shënohet goli i parë në stadiumin më të shtrenjtë në botë (FOTO & VIDEO)
Panucci menjëherë gjen skuadër të re

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media