Home Sport
Kampion Europe, Giriezmann rrëfen çelsin e suksesit të tij
Mbrëmjen e djeshme, padyshim që protagonisti kryesor i finales së fituar nga Atletiko ishte, Antuan Griezmann.
Grizamn arriti ti shënoj dy hërë skuadrës së Marsejës dhe duke ndihmuar skuadrën e tij që të ngre lartë, trofeun e Europa League.

I pyetur nga mikrofonët e Bein Sport, për këtë arritje të madhe në karrierën e tij Grizamn ka rrëfyer se këtë paraqitje në fushë e ka arritur vetëm me besim dhe me gjakftohtësi.

“Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku të fitoja më shumë trofe. Kjo është kupa e dytë dhe me Atletikon dhe shpresoj të vijnë akoma më shumë. Marseja ishte një ekip shumë ofensiv, por ne bëmë detyrën tonë dhe u mbrojtëm mirë. Ne shfrytëzuam më së miri gabimet e tyre. Këtë paraqitje në fushë e kam arritur vetëm me besim dhe me gjakftohtësi” – shprehet Grizman. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Milan me dhimnje koke, lëndohet Calhanoglu
Falcao i ofrohet Real Madridit
Zvicër 5-2 Belgjikë, nota e Shaqirit dhe e Xhakës (FOTO LAJM)
Van Dijk: Ramos nuk është mbrojtësi më i mirë në botë
Dominim total, Shaqiri me shokë shkatërrojnë Belgjikën (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media