Home Sport
Tifozët e Marseille shkatërrojnë qytetin pas humbjes me Atletico-n (FOTO-LAJM)
Mposhtja në finale e skuadrës së Marseille nga Atletico Madrid, nuk është pritur mirë nga tifozët e Marseille.

Skena të shëmtuara kanë shpërthyer nga huliganët e Marseille që me rënien e bilbilit, ku kanë sulmuar në stadiumin e Lyonit tifozët kundërshtarë.

Por zemërata e tifozëve nuk është ndalur me aq pasi shumë prej tyre që nuk kishin udhëtuar për në Lyon kanë filluar të bëjnë rrëmuj edhe në qytetin e tyre, duke u ju vënë flakën kazanëve të mbeturinave dhe duke u përleshur me policinë transmeton albeu.com

Foto dramatike të shkrepura nga reportërët e e gazetave franceze tregojnë dhunën e ushtruar nga huliganët e Marseille kundër policisë.

Policia mësohet se ka bërë të paktën 33 arrestime në, pasi tifozët vazhduan të sulmonin edhe pas ndërhyrjes së policisë.

Ndërsa ne Lyon aty ku luhej ndeshja raportohet të ketë pasur rreth 21 arrestime të tifozëve nga 59,000 që gjendeshin në stadiumin e Lyon-it. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Tuchel shprehet i lumtur që do të punoj me Neymarin
Ramos: Liverpooli? Do të jetë finalja më e vështirë që kemi pasur
Icardi flet pas fitores me Lazion, ja çfarë thotë për penalltinë që shkaktoi De Vrij
PSG konfirmon se Neymar nuk do të largohet nga klubi
Leo Messi fiton Këpucën e Artë, lë mbrapa Ronaldon

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media