Home Sport
Mediat serbe: Gjashtë shqiptarë do të provokojnë kombëtaren tonë
Me afrimin e Botërorit shumë prej skuadrave pjesëmarrëse kanë shpallur formacionet e tyre në përballjet e këtij kompeticioni.

Kombëtaria e Zvicrës e ka bërë një gjë të tillë dhe tek ajo luajnë plot gjashtë shqiptar.

Në formacioni e Kombëtares së Zvicrës do të luajnë, Granit Xhaka, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Albian Ajeti, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.

Kanë qënë pikërisht këto emra që kanë shqetësuar mediat serbe, pasi Serbia ndodhet në të njëjtin grup me Zvicrën dhe mesa duket i tremben përballjes midis tyre.

“Ajo që është veçanërisht interesante për ekipin e futbollit të Serbisë është se do të kenë përballë gjashtë shqiptarë, të cilët do të përpiqen t’i provokojnë lojtarët tanë”, shkruan gazeta serbe Kurir. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Trajneri vendos kush do të jetë kapiteni i Anglisë në Rusi 2018
Festa e çmendur e tifozit arab pas kualifikimit të Interit në Champions (VIDEO)
Hysaj shkon në Londër: Chelsea apo Man.United, kush e pret shqiptarin? (FOTO LAJM)
Legjenda Ronaldo: Interi i frikshëm u rikthye
Nuk pritej, tifozët shtyjnë Griezmann drejt Barcelonës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media