Home Sport
Ndërron jetë rekordmeni i atletikës shqiptare
Gani Aliaj, rekordmeni i atletikës shqiptare është ndarë sot nga jeta në moshën 80 vjeçare.

Aliaj lindi në Burrel më 06.08.1938. Ai është kampion dhe rekordmen në garat 800m,1500m,3000m,3000m/p,4x400m.

Gani Aliaj ka thyer gjithsej 27 rekorde dhe ka fituar 40 medalje në gara te ndryshme. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Agim Canaj nis punën në Shkodër: Vllaznia një perlë e futbollit shqiptar
Edi Paloka: Ishte bere Panucci si Rama, milioner që nuk bënte asnjë punë FOTO LAJM)
Zyrtare: Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë të Botërorit
Sherri me Biglia-n, Kessie mendon largimin nga Milani
Pse Hasi duhet të vijë te Kombëtarja shqiptare?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media