Home Sport
Zyrtare: Filipo Inzaghi trajner i Bolognas
Filippo Inzaghi zyrtarisht është trajner i Bolognas, duke nënshkruar kontratë dy-vjeçare, duke zërë vendin e Roberto Donadonit.

“Bologna FC 1909 lajmëron që Filippo Inzaghit i është besuar posti i trajnerit të ekipit të parë, ai ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor të vitit 2020”, shkruan në deklaratën e klubit italian, transmeton Gazeta Express.

Ish-sulmuesi u largua nga Venezia pas humbjes ne play-off të Serie B.

Pippo Inzaghi filloi karrierën si trajner tek Milan, duke punuar me të rinjtë para se të emërohet si trajneri i ekipit të parë në sezonin 2014-2015. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Debutim ëndrrash, Cikalleshi gjen rrjetën me skuadrën e re (VIDEO)
Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët
Douglas Costa i rikthehet stërvitjes me Juventusin
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, Reali dhe Barcelona sfida të vështira
Shpërthen Wanda Nara: Kush flet për mua duhet të ketë b**e (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media