Home Sport
Botërori i risive, arbitrimi pjesë e tyre
Botërori i Rusisë do të jetë botërori i risive. Pjesë e këtyre risive do të jetë edhe arbitrimi. Për këtë ka menduar vetë kryetari i Komisionit të Arbitrave në UEFA - Pier Luigi Collina.

Ai është shprehur se do të këtë një veshje uniformë midis gjyqtarëve në fushën e lojës dhe atyre që do të shohin VAR-in.

“Kjo është për shkak se edhe ata që shohin pamjet filmike djersiten si gjyqtarët në fushën e lojës. Nuk është si të shohësh një ndeshje në shtrat, ndërkohë që jemi duke pirë kafe. Kjo është një përgjegjësi shumë stresuese, prandaj nuk mund t’i vishnim si nënpunës”, ka thënë Collina për gazetarët italianë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Drejton ekip moshash në Gjermani, trajnerja shokon gazetarin me këtë përgjigje
Real Madrid humbet kundër Leganes, por kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO)
Zyrtare: Sokol Cikalleshi ndryshon ekip në Turqi
Ish-arbitri italian: Banti gaboi, faulli i Can ndaj Contit ishte penallti
Gattuso zbulon arsyen se pse Higuain e filloi ndeshjen nga stoli

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media