Home Sport
E bujshme/ Valon Berisha nesër kryen testet mjekësore tek Sampdoria
Mesfushori i RB Salzburg, Valon Berisha pritet që ti kryej testet mjekësore të Sampdoria nesër pasi që ka arritur marrëveshje me skuadrën italiane me vlerë 7 milionë euro plus bonuse.

Kosovari, i cili ka përfaqësuar edhe Norvegjinë, ka pasur një sezon të mirë në Austri në vitin 2017-18, ku ka shënuar 13 gola dhe ka bërë 11 asiste në 45 ndeshje garuese me Red Bull Salzburg.

Pavarësisht se kishte interesim nga Lazio, ai duket se është pajtuar për t’u transferuar në Sampdoria për 7 milionë euro – plus bonuse që do të varen nga paraqitjet e tij.

Sipas Sky Sport Italia, Berisha do t’i kryej testet mjekësorë në Itali nesër.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Ndaluan femrat ta shohin ndeshjen, Lazio do të dënohet
Me helikopter privat dhe masa të rrepta sigurie, ja ku festoi Ronaldo debutimin
Konfirmohet e ardhmja e Mauro Icardit
Zyrtare: Një tjetër lojtar largohet nga Real Madrid
Revolucioni fillon nga mbrojtja, ja si Klopp bëri Liverpool-in e tij kandidat për titull

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media