Home Sport
Masa të rrepta, në Rusi policia ka të drejtën të qëllojë me snajper
Janë shumë të rrepta masat e sigurisë që janë marr nga shteti organizator i botërorit, Rusia. Asnjë qytetar që e ka banesën në apartamentet pranë “Central Stadium”. Të gjithë banorët nuk do të lejohen të dalin në ballkonet e tyre, të shohin me dylbi apo të hapin dritaret gjatë ndeshjes përndryshe policia do ti godasë me snajper.

Një qytetar deklaroi për “Moscow Times” se: “Policia erdhi në banesat tona dhe na paralajmëroi që nëse ne dalim në ballkone, shikojmë nga dritaret apo përdorim dylbitë do të goditemi nga snajperat.”

Nëpër tarracat e pallateve përreth janë vendosur snajperat të cilët do të garantojnë sigurinë për personalitet dhe tifozët që do të ndodhen në stadium. Një gardh prej 3 metrash është ngritur gjithashtu nga policia për të ndarë pallatet nga stadiumi.
Dërgoja mikut në:

//
Shkruani komentin tuaj!
 
Ministri kosovar jep rrogën e tij për Xhakën dhe Shaqirin
Shokohet Spanja, ndryshon rënditja e grupit B
Gazeta zvicerane: FIFA nuk e cilësoi të qëllimshëm dhe politike festimin e Xhakës dhe Shaqirit
Penallti nga VAR, Ronaldo gabon nga pika e penalltisë (VIDEO)
Sampaoli: Nesër do të jetë një datë e rëndësishme për futbollin tonë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media