Home Sport
Spektakël dhe gola, Rusia fiton bindshëm ndaj Arabisë Saudite (VIDEO)
Rusia ka fituar bindshëm ndaj Arabisë Saudite në ndeshjen e tyre hapëse në Kupën e Botës me rezultatin e përgjithshëm 5-0 e zhvilluar në "Luzhniki" të Moskës.

Golat për rusët u shënaun: Yuri Gazinskiy (12’), Denis Cheryshev (43’) e (91’), që hyri në lojë në minutën e (24’), në vend të lënduarit, Alan Dzagoev, Artem Dzyuba në minutën e (72') dhe Aleksandr Golovin (95")

Pas kësaj fitoreje Rusia kryeson Grupin A me 3 pikë, ndërsa nesër në orën 14:00 zhvillohet sfida tjetër e këtij grupi mes Egjiptit dhe Uruguait. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Debutim ëndrrash, Cikalleshi gjen rrjetën me skuadrën e re (VIDEO)
Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët
Douglas Costa i rikthehet stërvitjes me Juventusin
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, Reali dhe Barcelona sfida të vështira
Shpërthen Wanda Nara: Kush flet për mua duhet të ketë b**e (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media