Home Sport
Largohet Conte, shikoni sesa para ka humbur Chelsea për trajnerët e shkarkuar (FOTO LAJM)
Chelsea zyrtarisht e ka larguar nga drejtimi i skuadrës teknikun italian, Antonio Conte. Ky ishte një largim paksa i çuditshëm pasi trajneri është parë të stërvitë grupin e skuadrës për përgatitjet e para sezonit.

Largimi i tij nga stoli ishte një kontratë e prishur përpara kohe dhe për tu larguar në paqe presidenti roman Abramovich është detyruar ti paguajë italianit plotë 9 milionë paund.

Rastet kur ekipi londinez ka larguar trajnerët përpara mbarimit të kontratës dhe i është dashur të paguajë një dëmshpërblim arrinë shifrën e 90 milionë paundëve. Asnjë ekip tjetër nuk e ka bërë këtë gjë më parë, por milarderi rus “nuk do t’ia dijë” për financat. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Formacionet zyrtare: Zvicër - Belgjikë
Supergol, portieri i Jordanisë shënon nga 90 metra (VIDEO)
Ecuri e shkëlqyer, Kosova e pamposhtur që prej tetorit të vitit 2017
Aksident i i frikshëm në Formula 3, pilotja thyen shtyllën kurrizore (VIDEO)
Zhgënjim i madh në Ligën e Kombeve, por shikoni çfarë deklaronte Panucci pas shortit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media