Home Sport
Paul Pogba i thur elozhe Mbappes
Paul Pogba e ka lavdëruar Kylian Mbappen për zhvillimin e shpejt të tij në futboll dhe beson se 19-vjeçari është shumë i pjekur si lojtar se sa mosha që ka.

“Ky është i ri, ne e dimë, ai e di, por në fushë nuk është më një lojtar i ri”, ka thënë Pogba.

“Ai thotë se dëshiron të fitojë tituj. Ai nuk pretendon, ai më të vërtetë dëshiron. Ai do të bënte gjithçka për ta bërë këtë dhe ka talent për këtë gjë. Por, kjo nuk është gjë e keqe, ai lejon ambicien dhe mendojë se është një gjë e mirë për moshën e tij, sepse ai me të vërtetë dëshiron të fitojë”.

“Ai është më i pjekur, shumë më i pjekur për moshën e tij, ai i kupton gjërat se dikush në moshën e tij nuk mund ti bëj këto gjëra. Kështu që kjo është shumë e mirë nga ana e tij”, deklaroi Pogba. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Interi i ofron rinovimin e kontratës Mauro Icardit
Xherdan Shaqiri ka një mesazh për tifozët e Liverpoolit para ndeshjes ndaj United (FOTO LAJM)
Lionel ​Messi dhuron 200 mijë euro për fëmijët në Kenia
Fitore në frymën e fundit, Roma hap garën për vendin e 4 në renditje (VIDEO)
Valverde për Messin: Çdo ekip ka lojtarë të mirë, por ne e kemi më të mirin në botë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media