Home Sport
Tevez: Nëse luhet Real - Barça, unë zgjedh të shoh golf
Në një intervistë për gazetën “El Clarin”, Carlos Tevez u rikthye të flasë për fëmijërinë e tij të vështirë, si dhe për faktin se tani pothuajse nuk sheh fare futboll në televizor.

FËMIJËRIA – “Ishte e vështirë. Në zonën ku jetoja unë, kishte drogë, armë dhe grabitje. Gjithsesi, luanim futboll dhe ishim fëmijë të lumtur, e kaq na mjaftonte. Aty ende ka shumë njerëz që po vdesin nga uria, ndërsa vetëm flitet dhe nuk bëhet asgjë për atë vend.”

FUTBOLLI – “Thuajse nuk shoh fare, nuk më pëlqen futbolli. Nëse po luan Barcelona me Real Madridin dhe ka një turne në një kanal tjetër, unë shoh golf. Nuk kam qenë kurrë një tifoz i futbollit, më pëlqen të luaj, të kem topin midis këmbëve të mia, vetëm kaq.”

SERIAL PËR JETËN – “Me prodhimin e këtij seriali, vendosëm të tregojmë historinë time siç është. Nuk do të mungojë asgjë. Nga dita që mora shenjën në fytyrë, deri tek debutimi me Boca Juniorsin.”
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Juventusi mbi të gjithë, i vetmi ekip në Europë që s’ska pësuar disfatë
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
Hysaj te Roma? Flet agjenti i lojtarit
Italia shkatërron Liechtensteinin
Zvicra mposht Irlandëm dhe mban gjallë shpresat për kualifikim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media