Home Sport
“Ozil nuk provokoi aspak në takimin me Erdoganin”
Futbollisti i Borussia Monchengladbach, Ibrahima Traore nuk mendon se takimi i mesfushorit të Arsenalit, Mesut Ozil me presidentin e Turqisë, Erdogan kishte qëllimi politike.

“Nuk mendoj se Ozili dëshironte qëllimshëm t’i përkrahte politikat e Erdoganit. Mbi të gjitha, ky takim kishte ndodhur në një kohë të papërshtatshme kur i konsideron gjërat të cilat po ndodhnin në Gjermani. Për mua, futbolli është futbolli dhe politika është politikë. Nëse këto të dyja përzihen, atëherë diç e tillë ndodhë. Është e qartë se kjo ngjarje e ka dëmtuar shumë Kombëtaren e Gjermanisë”, tha Traore. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
Hysaj te Roma? Flet agjenti i lojtarit
Italia shkatërron Liechtensteinin
Zvicra mposht Irlandëm dhe mban gjallë shpresat për kualifikim
Spanjës i mjofton barazimi përballë Suedisë për tu kualifikuar në 'EURO 2020'

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media