Home Sport
Mposht bindshëm Maltën, Kosova merr fitoren e radhëz në Ligën e Kombeve (VIDEO)
Kosova ka mposhtur sonte Maltën me rezultatin e përgjithshëm 3-1 në "Fadil Vokrri", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit me golin e shënuar nga Benjamin Kololli në minutën e 30'.

Malta barazon në minutën e 51' me Agius pas një goditje këndi.

Por djemtë e Challand zgjohen nga gjumi në minutën e 68' duke kaluar përsëri në avantazh me golin e e Vedat Muriqit.

Goli i sigurisë vjen përs1%ri nga Kololli në minutën e 81', duke i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Pas kësaj fitoreje Kosova renditet në vendin e 1 me 7 pikë në Ligën e D të Grupit 3.
Dërgoja mikut në:

Fromacionet zyrtare: Spanjë - Angli
​Pronarët e Manchester Unitedit nuk duan të shesin klubin
Driblime të çmendura, djali i Ronaldos shënon gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)
Gishti i mesit i Edi Ramës, moderatorja sulmon kryeministrin: Nuk je faqe humori (FOTO LAJM)