Home Sport
Ujkani: Sot ishim fantastikë
Kapiteni i Kosovës, Sajmir Ujkani, foli për mikrofonin e “Supersport” pas triumfit ndaj Maltës, ku nuk nuk la pa përmendur edhe futbollistin Labino Harbuzi që humbi jetën ditën e sotme, pas një goditje në zemër. Ujkani i shprehu ngushëllime familjes, duke treguar se kjo ishte një tragjedi për futbollin kosovar.

“Fillimisht do të doja të përmendja se kemi humbur një vëlla sot, Labinot Harbuzin, ngushëllime familjes, ka qenë një talent shumë i madh. Kjo është tragjedi shumë e madhe për futbollin kosovar.

“Për lojën, sot ishim fantastikë, treguam se mund të 90 minuta mund të luajmë futboll, bëjmë aksione, mbrohemi mirë. Për fat të keq pësuam gol me goditje standarde por e rëndësishme është që fituam dhe do të vazhdojmë kështu. Goditjet standarde janë kryesore në futboll. Ndodhi, e pësuam, por duhet të punojmë se në fundjavë na pret një finale me rëndësi që vendos për këtë edicion.

“E dinim të gjithë që ndeshjen duhej ta mbyllnim shumë më shpejt, ishin dy shtylla, Rashica e detyroi të bënte superpritje portierin e tyre, apo edhe Muriqi 2 herë para portës. Kështu është futbolli, kur nuk do, mund të vijë edhe humbja. Por me besim duhet të vazhdojmë në këtë rrugë”, u shpreh Ujkani për “Supersport”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media