Home Sport
Kjo është renditja e Kosovës në Grupin 3 të Ligës D (FOTO LAJM)
Kosova sot ka arritur fitoren e dytë si vendas kundër Maltës me rezultat 3-1, pas fitores kundër Ishujve Faroe një muaj më parë në "Fadil Vokrri".

Kosova e nisi në shtator aventurën e saj në Ligën e Kombeve duke barazuar në Baku të Azerbajxhanit me rezultat 0-0.

Në ndeshjen e dytë ata luajtën në Prishtinë kundër Ishujve Faroe, të cilën skuadër e mposhtën me rezultat 2-0.

Sot, ata ndoshta kanë merituar që ta fitojnë këtë ndeshje me një rezultat shumë më të thellë pasi që kishin më shumë se 24 tentime për gol.

Megjithatë, Kosova arriti një fitore të rëndësishme dhe momentalisht vazhdon të jetë në vendin e parë të Grupit 3 të Ligës D te Kombeve.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media