Home Sport
Derbi Inter-Milan edhe në merkato, njihuni me objektivin e përbashkët
Derbi mes Interit dhe Milanit nuk zhvillohet vetëm në fushën e blertë, por edhe në merkato. Dy gjigandët e kampionatit Italian pritet të zhvillojnë një “luftë” të ashpër sa i përket objektivave të përbashkëta që kanë në merkato.

Bëhet fjalë për lojtarin e Fiorentinës, Cristiano Biraghi i cili ka qenë nën fokusin e kuqezinjve edhe në merkaton e verës. Në garë për Biraghin ka hyrë së fundmi edhe skuadra tjetër nga Milano, Inter.

Zikaltërit dëshirojnë të përforcojnë skuadrën me një lojtar tepër cilësorë, por një gjë është e sigurtë, që trajneri Pioli i Fiorentinës e konsideron 26 vjeçarin si një ndër lojtarët kyç në skuadër. Mbetet të shihet se cila skuadër Milaneze do të fitojë duelin për të nënshkruar me Biraghin. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media