Home Sport
Suarez mbretëron në garën e asistuesve
Sulmuesi i skuadrës së Barcelonës, Luis Suarez po zhvillon një nga sezonet më të dobëta të karrierës së tij. Uruguajani numëron vetëm 3 gola të shënuara në 11 ndeshje aktivizim.

Por në skuadrën spanjolle janë të qetë pasi ai është rekordmen në disa statistika të tjera, ato të asisteve. Që nga sezoni 2015-2016, Suarez mban vendin e parë për asiste duke numëruar plot 44 të tillë, dhe lë pas vetes shokun e skuadrës, Lionel Messin.

Ndër të tjera, Luis Suarez theu rekordin e yllit të PSG, Dani Alvesh për asistet në drejtim të Messit. Ish-lojtari i Liverpool e ka asistuar Messin plot 27 herë, e thënë ndryshe një herë më shumë se ish-lojtari i katalanasve, Dani Alvesh. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media