Home Sport
Inter, Milan dhe Napoli, 320 mln euro në pankinë
Futbolli Italian duket se po rikthehet në kohët e vjetra kur dominonin kudo. Kjo falktohet edhe nga shpenzimet e klubeve italaine që harxhuan plot 1 miliardë euro për të mbushur skuadrat e tyre me yje dhe qëndrojnë vetëm pas Premier Leagues.

Sipas disa statistikave, 1/3 e këtyre shpenzimeve qëndrojnë në stol. Janë shpenzuar plot 320 milionë euro në formë huazimesh, apo lojtarë të cilët pjesën më të madhe të kohës e kanë kaluar në stol se san ë fushë. Napoli mban vendin e parë me 90 milionë euro të shpenzuara për lojtarë që “ngrohin” stolin.

Vendin e dytë e mban Milani me 58 milionë euro për të vijuar më pas me Interin. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media