Home Sport
Wenger në drejtim të gjigandit europian
Ish-trajneri i Arsenal, Arsene Wenger është dukë planifikuar për tu rikthyer në krye të ndonjë prej klubeve më elitare në botë siç është Paris Saint Germain.

Trajneri francez është kontaktuar nga drejtuesit e klubit francez për të firmosur në rolin e drejtorit sportiv. Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khalaifi ka të gjithë besimin te Wenger për shkak të eksperiencës së tij të madhe dhe për këtë i ka kërkuar që të jetë krahu i djathtë i Tuchel.

Ky i fundit ka pasur shpesh herë mos marrëveshje me drejtorin aktual sportiv, Antero Henrike. Nëse Wenger pranon këtë ofertë, kjo do të jetë aventura e tij e parë jashtë Londrës pas 22 vitesh. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media