Home Sport
Gazeta gjermane: Rashica mund të luaj nga fillimi ndaj Dusseldorfit
Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica pritet ta nis nga minuta e parë ndeshjen e radhës që Werder Bremen e zhvillon kundër Dusseldorfit.

Rashica në janarin e vitit 2017 nga Vitesse e Holandës u transferua në Gjermani te Werder Bremen, por ende nuk ka arritur të fitojë vendin e titullarit te skuadra që drejtohet nga Florian Kohfeldt.

22-vjeçari nga Vushtrria që është paraqitur në gjashtë ndeshje për Bremen këtë sezon, pritet të jetë titullar ndaj Dusseldorfit në fundjavë.

“Trajneri i Werder Bremenit pritet të bëjë disa ndryshime në mbrojtje, por edhe në sulm. Milot Rashica dhe Florian Kainz pritet të jenë në dy krahët e sulmit të Werder Bremenit për ndeshjen kundër Dusseldorfit. Paraqitja e Rashicës në këtë ndeshje do të jetë rast i mirë për t’u treguar i suksesshëm”, ka shkruar “meinwerder.de”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
Hysaj te Roma? Flet agjenti i lojtarit
Italia shkatërron Liechtensteinin
Zvicra mposht Irlandëm dhe mban gjallë shpresat për kualifikim
Spanjës i mjofton barazimi përballë Suedisë për tu kualifikuar në 'EURO 2020'

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media