Home Sport
Kjo është skuadra e re e Fabregas
Mesfushori spanjoll Cesc Fabregas edhe zyrtarisht i është bashkuar Monacos nga Chelseat të premten.

Monaco ka njoftuar në Twitter se e ka transferuar spanjollin, i cili do të ribashkohet me ish-bashkëlojtarit e vet te Arsenali, Thierry Henryn, i cili u emërua trajneri i gjigantit francez muajin e kaluar.

Sipas mediave franceze, Fabregas ka nënshkruar kontratë trivjeçare e gjysmë me Monacon.

31-vjeçari e lujati ndeshjen e fundit për Chelsean ndaj Nottingham Forestit në rundin e tretë të FA Cup, si dhe e barti shiritin e kapitenit për të kaltrit.

Pasi iu bashkua Chelseat nga Barcelona në vitin 2014, Fabregas i kaloi katër sezone e gjysmë me të kaltrit, duke i fituar dy tituj të Premierligës, një titull të FA Cup dhe një të League Cup.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Agim Canaj nis punën në Shkodër: Vllaznia një perlë e futbollit shqiptar
Edi Paloka: Ishte bere Panucci si Rama, milioner që nuk bënte asnjë punë FOTO LAJM)
Zyrtare: Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë të Botërorit
Sherri me Biglia-n, Kessie mendon largimin nga Milani
Pse Hasi duhet të vijë te Kombëtarja shqiptare?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media