Home Sport
Aaron Ramsey falenderon të gjithë tifozët e Arsenalit
Aaron Ramsey sot ka nënshkruar parakontratën me Juventus, duke bërë kështu të ditur se në sezonin e ardhshëm do të luaj në Serie A.

Skuadra që shfrytëzoi më së miri këtë situatë ishte ajo e Juventus, e cila do ta transferojë si lojtar të lirë.

Ramsey ka nënshkruar një kontratë e cila i siguron atij 400 mijë paund në javë. Pas kësaj, ai ka shkruar disa fjalë për tifozët e Arsenal.

“Siç keni mundur ta kuptoni, unë jam pajtuar për një parakontratë me Juventus. Kisha dëshirë që të shkruaj një deklarim personal për të gjithë tifozët e Arsenal që kanë qenë shumë besnik dhe pëkrahës. Ju më mirëpritet mua si tinejxher dhe keni qenë aty për mua gjatë të mirave dhe të këqijave gjatë kohës sime me skuadrën. Është e rëndë që të largohem pas 11 viteve të mrekullueshme në Veri të Londrës. Faleminderit”

“Do të vazhdoj të jap 100% për skuadrën dhe shpresoj të përfundoj sezonin fuqishëm, para se të shkoj në Torino. Më të mirat, Aaron”. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media