Home Sport
Catalonia fiton miqësoren, në stadium thirrje kundër Spanjës (VIDEO)
Catalonia ka fituar dje në mbrëmje ndeshjen e parë miqësore duke mundur 2-1 në stadiumin e Gironës Venezuelën.

Kjo ishte hera e parë që Catalonia zhvillonte miqësore në një datë të caktuar nga UEFA.


Kjo Kombëtare dje kishte në fushë pothuajse të gjithë akademinë e Barcelonës si Pike, Bojan Kërkic, Bartra, apo Aleks Vidal.

Por përveç rezultatit pozitiv, në stadium nuk munguan fyerjet Spanjës, duke ditur dhe historinë, me Catalonia-n që kërkon pavarësinë nga Spanja.

Ndërsa, pas ndeshjes ish-futbollisti i Spanjës, Pique, nuk i kurseu kritikat për sjelljen e tifozerisë për thirrjet ofenduese teksa tha se respekti duhet të jetë mbi gjithçka. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
Hysaj te Roma? Flet agjenti i lojtarit
Italia shkatërron Liechtensteinin
Zvicra mposht Irlandëm dhe mban gjallë shpresat për kualifikim
Spanjës i mjofton barazimi përballë Suedisë për tu kualifikuar në 'EURO 2020'

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media