Home Sport
Bartomeu injoron Neymar: Niveli i këtij lojtari është më i mirë
Neymar u transferua në verën e vitit 2017 te PSG nga Barcelona për shumën rekord prej 222 milionë euro. Një transferim ky që e bëri brazilianin futbollistin më të shtrenjtë në historinë e futbollit.

Gjithsesi, sipas presidentit të klubit katalanas, Barça ka tashmë një futbollist më të mirë se Neymar.

"E kam sqaruar edhe më parë. Ne kemi një projekt me Dembele dhe Coutinho. Niveli i Dembele është më i mirë se Neymar. Është një futbollist më i fortë dhe tashmë është përshtatur", deklaroi presidenti i Barcelonës, Bartomeu në një intervistë për "TVE".

Dembélé u ble nga Barcelona në 2017 për 120 milionë euro nga Borussia Dortmund, pas largimit të brazilianit Neymar. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Medalje Championsi, buzhuteri dhe parfume, dalin pamjet e aksionit ndaj shqiptarëve në Madrid (FOTO LAJM)
Thirrje raciste, United fillon hetimet kundër Liverpool
Juventusi - Lokomotiva e Moskës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)
Fantastike Luiza Gega, fiton medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Botërore 2019'
Veterani turk me fjalë të mëdha për Vedat Muriqin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media