Home Sport
Legjenda e Barcelonës: Është e pamundur të përshkruash Messin
Legjenda e Barcelonës, Rivaldo deklaroi se Lionel Messi meriton të fitojë që tani trofeun e tij të gjashtë të “Topit të Artë”, edhe sikur të mos ngrejë në qiell trofeun e Champions League.

“Është e pamundur të përshkruash Messi-n. Më pëlqen aq shumë ai dhe ndihem shumë keq për faktin që ai nuk ka mundur dot të fitojë një Kupë Bote me Argjentinën. Është një trofe që e meriton, sepse një futbollist i klasit botëror si ai duhet të jetë kampion bote”, deklaroi Rivaldo për “Goal”.

“Ai ka shënuar gola, ka asistuar dhe duke qenë golashënuesi më i mirë në La Liga për kaq shumë kohë e gjithashtu për atë që ka bërë në Champions League, ai duhet shpërblyer. Edhe sikur të mos e fitojë Champions League, Messi meriton që tani “Topin e Art디, vijoi braziliani Rivaldo. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Juventusi mbi të gjithë, i vetmi ekip në Europë që s’ska pësuar disfatë
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
Hysaj te Roma? Flet agjenti i lojtarit
Italia shkatërron Liechtensteinin
Zvicra mposht Irlandëm dhe mban gjallë shpresat për kualifikim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media