Home Sport
PSG në krizë të thellë, 4 yje pranë largimit
Pas blerjeve të Marcin Bulka, Bakker, Herrera dhe Sarabria, Paris Saint Germain ka hedhur sytë nga organika e saj.

Kampionët e Ligue 1 po kërkojnë që të formojnë një skuadër konkuruese për sezonin e ardhshëm dhe Thomas Tuchel i ka idetë e qarta. Gjithsesi, përveç shpenzimeve, parisienët kërkojnë që të ruajnë boshtin e skuadrës së sezonit të shkuar.

Kështu, 4 futbollistët Edinson Cavani, Thiago Silva, Layvin Kurzawa dhe Thomas Meunier janë futur në muajit e fundit të kontratës dhe marrëveshja me ta duhet të marrë zgjidhje. Të gjithë do të jenë të lirë të negociojnë me ekipet e reja që prej 1 janarit dhe koha te PSG është mjaft e shtrenjtë.

Gjithsesi, fillimisht PSG duhet të marrë konfirmimin e lojtarit për të nisur negociatat dhe më pas i duhet t'i ofrojë kontratën që e bind të qëndrojë gjatë në "Parc des Princes".
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM)
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
"Duhet të shkosh në prokurori më këto akuza", debat mes Andi Lilës dhe Salvador Kaçajt
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media